Historia Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie rozpoczyna się pod koniec 2008 roku, gdy decyzją Rady Miejskiej w Żukowie utworzony został Gminny Ośrodek Kultury w Żukowie (Uchwała nr XXIV/432/2008). Wówczas siedziba naszej instytucji mieściła się w budynku przy ul. Gdańskiej 48.

Od marca 2011 roku do działań Gminnego Ośrodka Kultury w Żukowie włączone zostały zadania z zakresu sportu i tym samym zmieniona została nazwa instytucji na Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie (OKiS). Od grudnia 2012 do grudnia 2019 roku siedziba OKiS znajdowała się przy ul. Mściwoja 6.

Rok 2020 pracownicy OKiS w Żukowie przywitali już w nowej siedzibie mieszczącej się przy ul. 3 Maja 9B. W sąsiedztwie znajduje się Centrum Kultury Spichlerz oraz poklasztorny kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Żukowie.

Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie jest samorządową instytucją kultury, a do podstawowych jej zadań należy tworzenie, upowszechnianie i ochrona kultury na terenie Gminy Żukowo. Nasza działalność skupia się nie tylko na organizacji różnego rodzaju imprez, festiwali, koncertów, spektakli, wystaw, ale również na prowadzeniu zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Oprócz działalności kulturalnej OKiS prowadzi także działalność sportową, a także odpowiada za utrzymanie niektórych boisk i prowadzenie miejscowego punktu informacji turystycznej.

Realizując swoje zadania Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie stara się aktywnie współpracować z lokalnymi liderami, z organizacjami pozarządowymi, szkołami, bibliotekami, niezależnymi animatorami i artystami, biznesem, pomocą społeczną
i parafiami.

Staramy się być instytucją otwartą na mieszkańców i poszczególne środowiska, zarówno w sferze kultury, jak i sportu. Tak instytucja, jaką jest Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie powinna być instytucją otwartą. Otwartą na ludzi i otwartą na działanie. Mimo, iż nie wszystkie pomysły mieszkańców można zrealizować i nie wszystkie propozycje OKiS spotkają się z akceptacją, to jednak wierzymy, iż otwartość daje poczucie, że instytucja taka jest potrzebna, a jej funkcjonowanie wzbogaca życie mieszkańców Gminy Żukowo.

follow me on Twitter   follow me on facebook   follow me on youtube

Wyszukiwarka

Newsletter

kdr

pk

 

 

km

 

Kalendarz imprez

wrzesień 2023
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Aktualna pogoda

Cannot get Żukowo location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

Joomla templates by Joomlashine